v.170 Hotfix

hunglasx

Recommended Posts

Hotfix 1.70 -- Kavga arayüzü, Gıda zehirlenmesi, Zayıf buz ve Genel hata giderimleri

Önemsiz not: Bu güncelleme The Long Dark'ın Early Access olarak çıkış yapmasından sonra aldığı 15. güncelleme.

The Long Dark v.170 Değişiklikler Listesi:

* Kurtla mücadelenin kontrolü sadeleştirildi ve oynanışa etkisi arttırıldı.

* Uyarı vermeden kırılan ince/zayıf buz sorunu alınan geri-dönüşler sebebiyle düzeltildi.

* İlk Yardım arayüzünde ortaya konulan çeşitli elementler iyileştirildi.

* Kondisyonu %75'in üstündeki hiçbir yiyecek gıda zehirlenmesine yol açmayacak (Çiğ et ve balık hariç).

* Yeni karga modeli ve animasyonu eklendi.

* Arabaya binerken kurtların hala saldırabilmesi sorunu düzeltildi.

* Envanterde yanlış eşyaya istiflenen ağrı kesici ve antibiyotik sorunu halledildi.

* Outdoor Living başarımının beklendiği gibi çalışmaması sorunu önlendi.

* Kaptan ulaşılamayan pişmiş asma somon meselesi halloldu.

* Oyuncuların kendi yarattığı kamp ateşinden kolayca yanması önlendi.

* İç ve dış mekanlar arası geçiş yapılırken tekrarlanan "encumbered" sesi düzeltildi.

* Harvest işlemini iptal ederken yaşanan sorun düzeltildi.

* Arka kapı yolundan giderken Camp Office yapısının içinden geçme hatası düzeltildi.

* Coastal evlerinde yaşanan duvar kağıdı sorunu düzeltildi.

* Coastal Highway'deki çarpışma sorunu halledildi.

* Artık kap-kaçaklarda birebir aynı eşyadan iki tane bulamayacağız.

* Oyuncunun seçtiği araba kapısından dışarıya çıkamama sorunu çözüldü.

* İlk Yardım arayüzünde iyileşmesine rağmen hemen düzelmeyen yanık/yanma durumları düzeltildi.

* Hızlı tuş olarak 1 artık yanmış bir işaret fişeğini hiçbir zaman çıkartmayacak.

* Araçlardan çıkarken yaşanan çökme sorunu düzeltildi.

* Hangi en önemli durumun gösterileceği ile ilgili problem geliştirildi. (Örn: açlıktan ölme ile açlık).

* Yolu etkilemeyen düşmüş ağaçlarla ilgili sorun çözüldü.

* Dam'in dışındaki rayların sonunda sıkışma sorunu düzeltildi.

* Önerilmeyen kompresyon bandajları artık yağmalanabilen masalardan silindi.

### DEĞİŞİKLİKLER LİSTESİ SONU ###

Kurt ile mücadelenin sadeleşmesi ne güzel olmuş ya, neydi öyle sağ-sol, hızlı bas vs.

Genel olarak bir düzeltme gelmiş, iyi olmuş, elinize sağlık.

Hocam bir önerim vardı, bazı göstergelerin ana ekranda gösterimi konusunda, yani kalori, sıcaklık, susuzluk, açlık vs gerekli göstergelerin ekranda olsa daha iyi olur diyorum, yürürken birşeyler yaparken veya hiçbirşey yapmazken, habire TAB tuşuna basmak biraz gereksiz gibi.

Eh gerçek yaşama oranlarsakta açlığımızı, susuzluğumuzu, üşüdüğümüzü hissederek biliriz.

Bunu ilettiniz mi acaba, tahminim kabul görebilir.

Kurt ile mücadelenin sadeleşmesi ne güzel olmuş ya, neydi öyle sağ-sol, hızlı bas vs.

Hocam bir önerim vardı, bazı göstergelerin ana ekranda gösterimi konusunda, yani kalori, sıcaklık, susuzluk, açlık vs gerekli göstergelerin ekranda olsa daha iyi olur diyorum, yürürken birşeyler yaparken veya hiçbirşey yapmazken, habire TAB tuşuna basmak biraz gereksiz gibi.

Eh gerçek yaşama oranlarsakta açlığımızı, susuzluğumuzu, üşüdüğümüzü hissederek biliriz.

öneriler biriktikçe yapımcılara iletiyorum. bu cuma en son yapılmış olan birkaç öneriyi de yollayacağım. önerin gerçekten hoş, düşünüldüğünde dayz mod'daki gibi bir gösterge kullanışlı olabilirdi. ileteceğimden şüphen olmasın ancak yapımcıların kalabalık bir ekran istediğini pek düşünmüyorum. zira bu oyun için atmosfer ön planda ve atmosferi baltalayacak şeyler (ki yapımcı ekip "ya düzgün yapamazsak ve atmosferi baltalarsa" diyerek karakterimize el-kol modellemesi bile eklemedi henüz.) yapımcılar tarafından istenmeyebilir. yine de dediğim gibi ileteceğim, teşekkürler!

öneriler biriktikçe yapımcılara iletiyorum. bu cuma en son yapılmış olan birkaç öneriyi de yollayacağım. önerin gerçekten hoş, düşünüldüğünde dayz mod'daki gibi bir gösterge kullanışlı olabilirdi. ileteceğimden şüphen olmasın ancak yapımcıların kalabalık bir ekran istediğini pek düşünmüyorum. zira bu oyun için atmosfer ön planda ve atmosferi baltalayacak şeyler (ki yapımcı ekip "ya düzgün yapamazsak ve atmosferi baltalarsa" diyerek karakterimize el-kol modellemesi bile eklemedi henüz.) yapımcılar tarafından istenmeyebilir. yine de dediğim gibi ileteceğim, teşekkürler!

Sade ekran gerçekten harika ona katılıyorum, onlar daha bilirler elbette.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.